top
top_01csoptop_02
top_bot_01.gifcsoptop_bot_02
blankpodorlickoblankcsopblank
top_bottom_01csoptop_bottom_02
top
>>  Home
>>  Novinky
>>  Soutěže
>>  Akce
>>  MOP
>>  Ekocentrum
>>  Naučné stezky
>>  Studánky
>>  Zah. spolupráce
>>  Dary lesa 2007
>>  Výroční zprávy
>>  Sponzoři
 

O EKOCENTRU

Adresa: Podbranská ul. 1/959, Česká Třebová

KUDY DO EKOCENTRA

Od nádraží: Od budovy se vydáte dolů doleva na první křižovatce odbočíte doprava po Nádražní ulici kolem kulturního centra až ke křižovatce u budovy policie, zde se dáte podél hlavní silnice doleva dolů až na světelnou křižovatku u gymnázia, Světelnou křižovatku přejdete, pokračujete podél gymnázia a před dalším stoupáním silnice odbočite doprava, kde už je vedle stanice STK označená budova Ekocentra Podorlicko a před ní parkoviště.

Autem (autobusem): Při příjezdu od Svitav, či Litomyšle pokračujete na světelné křižovatce směr Ústí nad Orlicí a na první křižovatce odbočíte doprava na parkoviště před budovu Ekocentra Podorlicko.
Při příjezdu od Ústí nad Orlicí přejedete v České Třebové první kopec na jeho úpatí před gymnáziem se dáte doleva a parkovišti u Ekocentra Podorlicko.

Mapa ze serveru Seznam

Historie

ekocentrum insideEkocentrum Podorlicko fungovalo od roku 2001 do září 2006 v pěkných prostorách bývalé mateřské školky v České Třebové. ZO zde pořádalo pro veřejnost pravidelné přednáškové cykly a výstavy. ekocentrum outOblíbené byly Mykologické dny a Dny dravců. Součástí vybavení byla stálá mineralogická expozice. Konaly se tu i přednášky a soutěže pro mládež a v prostorách zahrady akce ke Dni Země. K dispozici byla ochranářská videotéka, knihovna, letákový informační servis. Bylo zde také zázemí pro oba oddíly Mladých ochránců přírody.

KONTAKTY

Vedoucí Ekocentra Podorlicko:
Hana Grudová, Jiráskova 896, Česká Třebová

Správce ekocentra:
J. Grund, Jiráskova 896, Česká Třebová
Tel.: 725 734 870

blank